سئو داخلی یا on site چیست ؟

در این مقاله راینو مگ سعی در توضیح ساده سئو داخلی دارد.

به زبان ساده بخواهیم تعریف کنیم، هر اقدامی که در داخل سایت به منظور جذب بیشترین ترافیک از گوگل انجام می‌دهیم را سئو داخلی یا on-site seo می‌گویند.

به طور خلاصه سئو داخلی یا on-site به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد:

1- بهینه بودن کدهای HTML

2- بهینه بودن محتوا سایت

برای تازه کارهای SEO در صفحه ، ما به شدت توصیه می کنیم عوامل رتبه بندی On-Page را بخوانید. سئو داخلی طی سالها تغییر کرده است ، بنابراین مهم است که با جدیدترین اقدامات همراه باشید.

در گذشته سئو داخلی سایت به معنی استفاده زیاد از کلمات کلیدی در نقاط مختلف صفحه بود. اما دیگر اینگونه نیست و کلمات کلیدی مهمترین اولیت برای تحلیل خزنده های گوگل (crawler) نیستند. دو عامل دیگر اهمیت بالایی برای کسب بهترین نتایج پیدا کرده‌اند.

  • میزان بازدید
  • مدت زمانی که کاریر در سایت می‌ماند

اصول سئو داخلی چیست ؟ (در گذشته و حال حاضر )

قبلا برای کسب بک رتبه مطلوب در کلمه کلیدی، فقط کافی بود که کلید واژه‌های مورد نظر را با تکرار فراوان و به صورت منظم یا منظم در اکثر نقاط صفحه به کار ببرند که همه صفحاتی که بدین گونه نتایج اول را کسب می‌کردند برای کاربران اصلاٌ خوشایند نبود و کاربر به محتوا یا مقصد مورد نظر خود نمیرسید.

اما امروزه این روش دیگر کاربردی ندارد. موتورهای جستجو صفحات را بر اساس مفهومشان به کاربران نمایش می دهند و عبارات مترادف با کلمه کلیدی را نیز در نظر می گیرند.

همچنین به تکرار ترکیب های مختلف از کلمات کلیدی به علاوه مترادفاتشان توجه می کنند. با این که هنوز کلمات کلیدی مهم هستند، اما استفاده از یک شکل ثابت از کلمه کلیدی و تکرار استفاده از آن دیگر اهمیتی ندارد. چیزی که برای گوگل از اولویت بالایی برخوردار است؛ مرتبط بودن صفحه با خواسته کابران می باشد. به همین دلیل همواره بعد از نوشتن یک مطلب از خود بپرسید که آیا این مطلب با کلمه کلیدی مشخصی که برای آن انتخاب کرده اید، با خواسته کاربران تطابق دارد یا نه.

چگونه با رعایت نکات اصولی سئو داخلی ترافیک جذب کنیم؟

1- افزونه چت آنلاین به سایت اضافه کنید.

با افزونه چت آنلاین می‌توانید، کاربر را می‌توانید مدت زمان بیشتری در سایت خود نگه دارید

2- سئو فنی را پیاده‌سازی کنید

سئو فنی از جهت بهینه بودن کدها و افزایش سرعت لود سایت خیلی مهم است. آدام کلارک کارشناس سئو برجسته در کتاب سئو ۲۰۲۰ خیلی جالب خاطرنشان کرد که غیر ممکن که سایتهایی که سرعت بارگذاریشان اندازه مورچه باشد و بتوانند در صفحه اول جایگاهی کسب کنند.

3- تولید محتوا را جدی بگیرید

یک تقویم محتوا برای خود در نظر بگیرید‌، نه تنها گوگل بلکه در بیشتر پلتفرم‌ها تولید مستمر محتوا اهمیت بالایی دارد و شانس جذب ترافیک بیشتری پیدا خواهید کرد.

4- پزوهش کلمه کلیدی برای سئو داخلی چیست ؟

تحقیق درباره‌ی کلمه کلیدی از این جهت بسیار مهم است که شما بتوانید کلمه‌های کلیدی که میزان سرچ بالا و رقابت پایینی دارند را پیدا کنید و به مرور زمان رتبه مناسب کسب کنید.

ابزارهای گوناگونی برای پیدا کردن کلمات کلیدی و میزان سرچ آن‌ها وجود دارند:

kwfinder.com

moz.com

lsigraph.com

keywordgenerator.com